ORDINACE POLIKLINIKY

 

lékař lékař

MUDr. Jiří Měkyna

lékař sestra

Nikola Cihlářová

sestra

Plicní ambulance Polikliniky Železný Brod s. r. o. poskytuje péči nemocným tuberkulozou a respiračními chorobami. U nemocných s TBC zajišťuje pravidelné prohlídky s odběrem biologického materiálu. Ve spolupráci s kalmetizační sestrou plicní ambulance v Jablonci nad Nisou jsou zváni žáci a žákyně 5.tříd z Železného Brodu a okolí na zjišťování protilátek proti TBC a eventuelní přeočkování.

Kromě těchto nemocných má plicní ambulance ve vlastní péči nemocné s chronickou obstruktivní nemocí plic a průdušek, astmatu a plicní nádory. Ostatní nemocné vyšetřuje plicní ambulance na doporučení praktického nebo odborného lékaře.

Součástí plicní ambulance je provádění spirometrického a oxymetrického vyšetření.

Spirometrické vyšetření se provádí na moderním počítačovém přístroji, slouží ke stanovení vitální kapacity plic a plicní ventilace. bez objednání na doporučení praktického nebo odborného lékaře. Oxymetrické vyšetření slouží ke stanovení saturace tkání kyslíkem. Plicní lékař MUDr Petr Plaček je zkušeným lékařem s dlouholetou praxí v oboru. 1.10.2010 začal na plicním oddělení ordinovat MUDr. Jiří Měkyna – specialista v oboru. Tento zkušený lékař ordinuje každé pondělí.

ORDINAČNÍ HODINY

pondělí 7:00 – 14:30
středa – spirometrie, odběry 7:00 – 14:00

Ordinace se nachází v 6. patře budovy polikliniky.

KONTAKT

tel. 483 369 770

Na tomto telefonním čísle se informujte nejen v ordinačních hodinách, ale také mimo ordinační hodiny a v době dovolených.