RDG pracoviště

Kde nás najdete:

Nachází se v přízemí polikliniky s bezbariérovým přístupem.

Ordinační hodiny

Po – Čt – 7:00 – 15:00
Pá – 7:00-14:00

Personál:

vedoucí lékař: MUDr. Milada Adamová
laboranti : Jana Roubalová, Marie Thuringerová

Kontakt:

tel. 483 369 775, objednávání pacientů: 483 389 241

Skiaskopická snímkovna

Je vybavena přístrojem Chirana MP 15 a nově zubním digitálním panoramatickým rentgenem Pax Primo
Slouží se snímkování pacientů, kteří přicházejí na doporučení praktických i odborných lékařů či pediatrů.

Ultrazvuková vyšetřovna

Je vybavena přístroji Sono Site Titan a Cheetah 2003.
Zde provádíme širokou škálu vyšetření od břišní diagnostiky, vyšetření měkkých tkání až po vysoce specializovaná dopplerovská vyšetření.

U pacientů s potřebou dalšího dovyšetření zajistíme CT vyšetření v nemocnici Jilemnice a Turnov, kde pacient bude objednán max. do 3 pracovních dnů a nález obdrží na počkání, MR vyšetření v Oblastní nemocnici Mladá Boleslav, Jablonec nad Nisou

Poliklinika v Železném Brodě zkvalitňuje své služby

Vedoucí lékařkou pracoviště je MUDr. Milada Adamová. S jejím příchodem i na RTG pracovišti nastaly mnohé změny.
První změnou, kterou pacienti zaznamenali , je ultrazvukový přístroj zakoupený poliklinikou pro toto pracoviště v prosinci 2014. Jedná se celodigitální ultrazvukový přístroj špičkové kvality od kanadské firmy ULTRASONIX, jehož součástí jsou vysoce kvalitní multifrekvenční sondy.
Díky této investici polikliniky v Železném Brodě a zkušenostem MUDr. Adamové došlo k výraznému rozšíření možností ultrazvukového vyšetření. Dnes prostřednictvím nového přístroje vyšetřujeme prakticky všechny oblasti lidského těla, včetně vyšetření cév, krku, kloubů, prsou atd Na tato vyšetření již nemusí obyvatelé Železnobrodska dojíždět do vzdálených nemocnic. Přístroj umožňuje ultrazvuková vyšetření provádět u všech věkových kategorii . Otvírají se tak nové možnosti pro zavedení dalších vyšetření, která dosud nebylo možné vykonávat. Příkladem je vyšetření kyčelního kloubu u novorozenců. Poliklinika plánuje zavedení společného ultrazvukového a ortopedického vyšetření kojenců. Tento postup, který se již osvědčil v okolních městech, šetří maminkám s miminky opakované návštěvy u lékaře.
Pacienti s doporučením od svého lékaře se mohou objednat na tel.č. 483389241 na každé pondělí a čtvrtek od 11:00 do 13:30 hod.
Ultrazvuk je od 1. března 2009 přesunut do nově vybudovaných prostor v 1. mezipatře polikliniky kde přestavbou vzniklo moderní pracoviště.
V polovině roku 2011 bylo RTG pracoviště dovybaveno panoramatickým OPG zubním rentgenem Pax Primo firmy Vatech. Jedná se o digitální dentální přístroj, který poskytuje snímky zubů kvalitativně srovnatelné s digitální fotografií.
Vyšetření se provádí denně, pacient musí mít žádanku od svého zubního lékaře a výsledky si odnáší ihned s sebou na CD nosiči.