Plicní ambulance

Kde nás najdete:

6. patro budovy Poliklinika Železný Brod

Ordinační hodiny:

Po. 7:00 – 14:30 (Spirometrie)
St. 7:00 – 14:30 (Spirometrie)

Lékaři:

MUDr. Plaček Petr

MUDr. Jiří Měkyna

Sestra:

Blanka Vilímková – tel. 483 369 770


Prosíme pacienty, aby se v době dovolených informovali o provozu ordinace na tel .č. 483 369 770

Plicní ambulance Polikliniky Železný Brod s. r. o. Poskytuje péči nemocným tuberkulozou a respiračními chorobami. U nemocných s TBC zajišťuje pravidelné prohlídky s odběrem biologického materiálu. Ve spolupráci s kalmetizační sestrou plicní ambulance v Jablonci nad/Nisou jsou zváni žáci a žákyně 5.tříd z Železného Brodu a okolí na zjišťování protilátek proti TBC a eventuelní přeočkování.
Kromě těchto nemocných má plicní ambulance ve vlastní péči nemocné s chronickou obstruktivní nemocí plic a průdušek, astmatu a plicní nádory. Ostatní nemocné vyšetřuje plicní ambulance na doporučení praktického nebo odborného lékaře.
Součástí plicní ambulance je provádění spirometrického a oxymetrického vyšetření.
Spirometrické vyšetření se provádí na moderním počítačovém přístroji, slouží ke stanovení vitální kapacity plic a plicní ventilace. bez objednání na doporučení praktického nebo odborného lékaře. Oxymetrické vyšetření slouží ke stanovení saturace tkání kyslíkem. Plicní lékař MUDr Petr Plaček je zkušeným lékařem s dlouholetou praxí v oboru. 1.10.2010 začal na plicním oddělení ordinovat MUDr. Jiří Měkyna – specialista v oboru. Tento zkušený lékař ordinuje každé pondělí.